Haber

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde 337 depremzede ağırlandı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Sakarya’nın Serdivan ilçesinde tahsis edilen konaklama alanları, oteller ve evlere 337 depremzede yerleştirildi.

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının ardından arama kurtarma çalışmalarının güçlendirildiği ve yaraların sarılması için tüm imkanların seferber edildiği belirtildi.

Açıklamada, bölgeden depremzedelerin vatandaşlarla koordineli olarak belirlenen konutlara ve Serdivan’daki otellere ek olarak Sokak 54’teki konaklama alanlarına yerleştirildiği belirtilirken, tüm önlemlerin alındığı kaydedildi. depremzedelerin ihtiyaçları Serdivan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından karşılandı.

Açıklamada, ilçeye gelen 337 depremzedenin Serdivan’da ağırlandığı belirtilirken, depremzedelerin barınma, beslenme gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanarak depremin izlerinin silinmeye çalışıldığı vurgulandı. , giyim, yakıt, mobilya, oyuncak, tıbbi ve hijyen kitleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu