Haber

Hatay’da bir günde 95 bin litre su teslim edildi

HATAY (İGFA) –Depremin yaralarını sarmak için Hatay’a konteyner kentler oluşturmak ve portatif tuvalet ve duşlar kurmak için yoğun çaba sarf eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, kente karadan ve havadan gelen yardımların dağıtımında da insanüstü bir çaba gösteriyor.

Özellikle son günlerde içme suyu ihtiyacına verilen önemin artmasıyla birlikte su dağıtımlarına yük olmuştur.

Antakya Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi’ndeki (MOBSAN) bir fabrika yardım dağıtım üssüne dönüştürülürken, TIR’larla buraya gelen yardımlar, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı bulunduğu TIR’lar olmak üzere hayırseverlerin sağladığı araçlarla ihtiyaç sahibi bölgelere ulaştırılıyor. yan kuruluşlar.

Tek bir depremzedenin bile susuz kalmaması için gece gündüz çalışan gruplar, dün dağıtım merkezine ulaşan 10 TIR suyu bir günde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Çadır kentlere ve konteyner kentlere 7 TIR su dağıtılırken, kalan 3 TIR su Harbiye, Açıkdere, Narlıca, Serinyol, Yukarı Ekinci, Demirköprü, Ekinci, Çekmece, Akçurun Bitiren, Alattin, Paşaköy ve depremzedelere ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Maden Uzunluğu mahalleleri. . Hatay’da depremzedelere bir günde ulaştırılan su miktarı 95 bin litreye ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu