Haber

Atık Pil Toplama Yarışması Sonuçlandı

Çorlu Belediyesi’nin TAP Derneği iş birliğiyle yürüttüğü “Sıfır Atık Uygulamaları” kapsamında Çorlu’daki okulların ortasında düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışı sonuçlandı.

2022 yılında düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Güner Çetin, “Yürütülen ‘Sıfır Atık Uygulamaları’ kapsamında il genelinde eğitim veren okullarımızın katılımıyla gerçekleştirilen Atık Pil Toplama Yarışması gerçekleştirildi. Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile işbirliği içinde. sonuçlandı.

Yarışmaya katılan okullarımızda toplam 2.657 kg atık pil toplanırken, Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı gruplarımız tarafından yapılan tartım işlemi sonucunda 288 kilogram atık pil toplayan Abdülhamit Han Ortaokulu geldi. yarışta birinci. 265 kg atık pil toplayan Özel Çorlu Nazmi Arıkan Fen Anadolu Lisesi ikinci, 251 kg atık pil toplayan Şehit Hamza Çavuş İlkokulu ise üçüncü oldu.

Sıfır atık çalışmalarımızla israfı önlerken diğer yandan çevre kirliliğini azaltmak ve doğal kaynakları verimli kullanmak için neler yapmamız gerektiği konusunda okullarımızda verdiğimiz eğitimlerin değeri bir kez daha ortaya çıkıyor. Öğretilerin karşılıklı olması bizim için çok değerli. Bu bağlamda sevgili çocuklarımıza geri dönüşümün ve çevreyi korumanın ne kadar değerli olduğunu anlatmanın en kolay yollarından biri de onları bu işe dahil etmektir.

Bu nedenle bir klasik haline getirdiğimiz Atık Pil Toplama Yarışması’na katılarak çevre duyarlılığına değerli katkılarından dolayı sevgili çocuklarımıza ve okullarımızın değerli yöneticilerine teşekkür ederim. Temiz bir çevre ve yaşanabilir bir gelecek için her zaman birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Yarışmanın sona ermesinin ardından Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Güner Çetin ve Temizlik İşleri Müdürü Cahit Kurt, Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okulları ziyaret ederek satranç eğitim seti, futbol, ​​voleybol, basketbol ve spor takımları ile robotik eğitim seti hediyelerini teslim etti. okullara .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

digorhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu