Haber

Adana’da tutuklanan müteahhit, KKTC’de tutuklandıktan sonra ziyarete gittiğini belirtti.

Yüzyılın felaketi 45.000’den fazla can aldı.

Enkaza döndürülen kentlerde arama kurtarma çalışmaları tamamlanırken, enkaz kaldırma işlemlerine de başlandı.

Depremlerin şiddetinin yanı sıra yıkılan binalarla ilgili inceleme başlatıldı.

Yapılan incelemelerde onlarca apartmanın inşaatında deniz kumu, odun ve deniz kabukları tespit edildi.

Adana’da 13 bina yıkıldı

Öte yandan yapılardan birinde sütunlarda tuğla kullanıldığı belirlendi.

Depremden az hasarla etkilenen Adana’da 13 bina yıkıldı.

Depremde Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan Alpargün Apartmanı yıkılarak çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

1 müteahhit tutuklandı

Yapılan incelemelerin ardından bina ve “Kasıtsız öldürme ve yaralama”13 Şubat’ta tutuklanan inşaat firması sahibi Hasan Alpargün, savcılığa verdiği ifadesinde, 1994-1996 yılları arasında tamamladığı apartmanın 14 kat, 29 daire ve 9 daireden oluştuğunu söyledi. dükkanlar.

Suçlamaları reddetti

Ofisinin ve dairesinin bulunduğu binanın teknik görevlileri hakkında bilgi veren Alpargün, hakkındaki suçlamaları reddetti.

“Arkadaşlarımızı ziyaret için oğlumla Kıbrıs’a gittik”

Alpargün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Söz konusu binada herhangi bir eksiğimiz yoktur. Aslında betonun denetimi için personeli sürekli uyarıyordum. Ancak diğer inşaat işlerine koştuğumuz için zaman zaman ilgilenemedik.

Deprem nedeniyle yıkılan inşaatta herhangi bir eksiğimiz, yanlışımız yok. 6 Şubat’ta daha önceden planladığımız bir program kapsamında aile dostlarımızı ziyaret etmek için oğlumla birlikte Kıbrıs’a gittik. Devam eden inşaatlarımızın depremde hasar görüp görmediğini kontrol ettik.

Kaçmayı planlamadığını belirtti.

Sanık avukatı ise müvekkilinin Türkiye ile birebir hukuki prosedürleri bulunan KKTC’de tutuklu olduğunu ve kaçma amacıyla hareket etmediğini iddia etti.

Para transfer etmeye çalıştığı iddia edildi.

Adana’da yıkılan binalardan Alpargün Apartmanı ile ilgili soruşturma kapsamında tutuklama kararı çıkarılan müteahhit Hasan Alpargün, KKTC’de yürütülen çalışmalar sonucunda Lefkoşa Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu.

Alpargün’ün Türkiye’den KKTC’ye 990 bin dolar, 890 bin euro ve 500 bin lira aktarmaya çalıştığı, Lefkoşa’da daire almaya çalıştığı iddia edildi.

agliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu