Haber

Yünlü oyuncaklar kalpleri ısıtacak

Osmangazi Belediyesi, tüm ülkeyi derin üzüntüye boğan depremden etkilenen çocukların yaralarını sarmak için yapağıdan oyuncak yapma atölyesi düzenledi.

Osmangazi Belediyesi Meslek Kursları (OSMEK) işbirliğiyle Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen çalıştaya vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Dikmek için büyük emek harcayan hanımların bulunduğu yerde yapağı oyuncakları inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, depremin çocuklar üzerindeki etkisini bir nebze olsun hafifletmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Osmangazi Belediyesi Mesleki Eğitim Kurslarının bu süreçte önemli bir dayanışma örneği olduğunu belirten Lider Dündar, “Osmek kursiyerleri, asrın felaketinden sonra ilk olarak depremzedeler için atkı, bere, eldiven gibi çeşitli ürünleri hayata geçirdi. Çalışmalarını bir adım öteye taşımak isteyen el sanatları eğitmenlerimiz yapağıdan oyuncak yapımı üzerine bir atölye çalışması düzenlediler. Burada yapılan oyuncaklar hepimizin içini ısıttı. İnşallah oradaki çocuklarımızın yüzünün gülmesine vesile olacağız. Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu