Haber

Stoltenberg: “Demokrasinin baskı ve zulmün üstesinden geldiğini kanıtlamamız gerekiyor”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) yaptığı konuşmada, “Demokrasinin baskıyı ve zulmü yendiğini kanıtlamamız gerekiyor.”

Geçtiğimiz Pazartesi günü İsviçre’nin Davos kentinde başlayan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) devam ediyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, DEF’te yaptığı konuşmada, Ukrayna’ya daha fazla silah eklemek için bu hafta Batılı ülkelerle görüşeceklerini söyledi. Ukrayna Savunma Temas Grubu’nun yarın ve Cuma günü Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde buluşacağını belirten Stoltenberg, “Buradaki ana mesaj şu olacak: daha fazla destek, daha ağır ve daha modern silahlar. Bu, değerlerimiz için bir mücadeledir. Demokrasinin baskı ve zulmün üstesinden geldiğini kanıtlamamız gerekiyor” dedi.

Uzun vadede Ukrayna’ya daha fazla ekipman sağlanmasının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in müzakere masasına oturmasına yardımcı olacağının altını çizen Stoltenberg, “Rusya’yı hafife almanın çok tehlikeli” olduğu uyarısında bulunarak, barışa giden yolun bir an önce bulunması gerektiğini söyledi. . . – DAVOS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu