Haber

Marmara için canlı arıza uyarısı! İstanbul depremi yaklaşıyor mu? ‘Meydana gelen depremler…’

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür’den Marmara için yeni deprem uyarısı geldi. Son günlerde Marmara Denizi’nde yaşanan hareketlilik ve art arda yaşanan depremlerle ilgili açıklamalarda bulunan Görür, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Söz konusu depremlerin büyüklüğüne dikkat çeken Görür, beklenen Marmara depremiyle ilgili uyarıda bulundu: “Şu anda deprem bekliyoruz. Orada canlı bir fay var. Bu depremler onun canlı olduğunu gösteriyor.”

İSTANBUL SARSILMASININ HABERCİSİ Mİ?

Marmara Denizi’nin Gemlik Körfezi’nde meydana gelen 3,2 ve 3,4 büyüklüğündeki depremlerin ardından özellikle İstanbul halkı yeniden deprem endişesine kapıldı. Vatandaşlar: “İstanbul depremi yaklaşıyor mu? Beklenen Marmara depreminin habercisi mi?” Sorunun cevabını ararken deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür’den dikkat çeken açıklamalar geldi.

TGRT Haber’e konuşan Görür, Marmara Körfezi’nde art arda meydana gelen depremlerin fayların doğal hareketleri olduğunu söyledi.

“CİDDİ ALMIYORUM”

Söz konusu depremlerin büyüklüğüne dikkat çeken Görür, “Marmara Körfezi’ndeki depremleri 4 büyüklüğünden küçük olduğu için ciddiye almıyorum.”

MARMARA İÇİN UYARIYORDU

Marmara için deprem uyarısını yineleyen Görür, şu anda deprem beklendiğini söyledi.

Görür, açıklamasında şunları söyledi:

“Marmara Körfezi’ndeki depremleri ciddiye almıyorum çünkü 4 büyüklüğünden küçükler. Bunlar her an her yerde olabilecek depremler. Fay dediğimiz şey ölmediği için nefes alıyor. Uyusan ya da hiç hareket etmesen yine de kalbimin sesini duyarsın, benden korkacak mısın, o yüzden bu depremleri hiçbir şekilde ciddiye alma.

“MAMARA’DA CANLI BİR FAİZ VAR”

Ama biz zaten Marmara’da deprem bekliyoruz. Orada canlı bir arıza var. Bu depremler onun canlı olduğunu da gösteriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu